Společnost Sandberg Capital prodala svůj podíl ve firmě SWAN

Společnost Sandberg Capital po čtyřech letech prodala svůj 50procentní podíl ve firmě SWAN. Koupila ji sesterská společnost SWAN Mobile, která provozuje mobilního operátora 4ka. Obě společnosti o tom informovali v pondělí.

Partner Sandberg Michal Rybovič odchod ze společné firmy odůvodnil tím, že investiční cíle, které si stanovila společnost, se již podařilo překonat, odchod je tak přirozeným vyvrcholením. „Naším společným cílem bylo konsolidovat telekomunikační trh, jakož i zvýšit hodnotu SWAN-u synergiemi po fúzi,“ poznamenal Rybovič.

Sloučení SWAN a SWAN Mobile do jednoho subjektu je naplánováno na přelomu let 2021 a 2022. „Jde o přirozený krok směřující ik snaze poskytnout zákazníkům konvergentní produkty, tedy fixní i mobilní služby od jednoho dodavatele a na jedné faktuře,“ poznamenal předseda představenstva obou společností Juraj Ondriš.

Společnosti se dohodly, že hodnotu transakce, která podléhá schválení PMÚ, nebudou zveřejňovat.

Sandberg Capital je správcovská společnost, která vznikla v roce 2014. Zaměřuje se na investice do menších a středně velkých společností na Slovensku a v regionu střední a východní Evropy. Letos otevřela společnost svůj druhý investiční fond s objemem vázaného kapitálu 109 milionů eur. V prvním fondu spravuje aktiva v hodnotě více než 250 milionů eur.

Společnost SWAN Mobile začala poskytovat mobilní služby v létě 2014. Zhruba o rok představila koncept Moje 4ka. Spolu se sesterskou firmou SWAN také odstartovali veřejnou komerční provoz 5G sítě na Slovensku. Obě společnosti jsou dceřinými firmami DanubiaTel.

Get in Touch

Další články autora

Nezaměstnanost v Kanadě klesla pod 7%, dosáhla 1,5-leté minima

Kanadská ekonomika vytvořila minulý měsíc překvapivě přes 157.000 nových pracovních míst. To je více než dvojnásobek ve srovnání s očekáváním. Míra nezaměstnanosti zároveň klesla...

Kryptoměna hledala stabilitu a našla zlato a dolar

Nehmotný charakter kryptomien prakticky znemožňuje určit reálnou hodnotu těchto aktiv, která zůstává nejistá a slouží jako živná půda pro spekulace. Od roku 2017 dochází...

Cena americké ropy WTI vzrostla nad 80 USD za barel

Cena americké ropy WTI na začátku nového týdne v asijském obchodování stoupla o 2% a vrátila se nad psychologicky důležitou hranici 80 USD (69,15...

Reklama

Nejnovější články