Společnost Sandberg Capital prodala svůj podíl ve firmě SWAN

Společnost Sandberg Capital po čtyřech letech prodala svůj 50procentní podíl ve firmě SWAN. Koupila ji sesterská společnost SWAN Mobile, která provozuje mobilního operátora 4ka. Obě společnosti o tom informovali v pondělí.

Partner Sandberg Michal Rybovič odchod ze společné firmy odůvodnil tím, že investiční cíle, které si stanovila společnost, se již podařilo překonat, odchod je tak přirozeným vyvrcholením. „Naším společným cílem bylo konsolidovat telekomunikační trh, jakož i zvýšit hodnotu SWAN-u synergiemi po fúzi,“ poznamenal Rybovič.

Sloučení SWAN a SWAN Mobile do jednoho subjektu je naplánováno na přelomu let 2021 a 2022. „Jde o přirozený krok směřující ik snaze poskytnout zákazníkům konvergentní produkty, tedy fixní i mobilní služby od jednoho dodavatele a na jedné faktuře,“ poznamenal předseda představenstva obou společností Juraj Ondriš.

Společnosti se dohodly, že hodnotu transakce, která podléhá schválení PMÚ, nebudou zveřejňovat.

Sandberg Capital je správcovská společnost, která vznikla v roce 2014. Zaměřuje se na investice do menších a středně velkých společností na Slovensku a v regionu střední a východní Evropy. Letos otevřela společnost svůj druhý investiční fond s objemem vázaného kapitálu 109 milionů eur. V prvním fondu spravuje aktiva v hodnotě více než 250 milionů eur.

Společnost SWAN Mobile začala poskytovat mobilní služby v létě 2014. Zhruba o rok představila koncept Moje 4ka. Spolu se sesterskou firmou SWAN také odstartovali veřejnou komerční provoz 5G sítě na Slovensku. Obě společnosti jsou dceřinými firmami DanubiaTel.

Get in Touch

Další články autora

Jak využít magnetickou vrtačku?

Některé nářadí nevyužíváme denně, ale dokáže nám vyřešit problém, se kterým bychom si jinak nevěděli rady. Pokud něco potřebujeme vrtat ve výškách nebo v...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro ekologičtější procesy Recyklace starých pneumatik devulkanizací Společnost LANXESS...

Servis laboratorních vah. Klíčový aspekt přesného měření.

Servis laboratorních vah je klíčovým aspektem provozu jakékoli laboratoře. Správná funkce vah je zásadní pro správné fungování vědeckých experimentů a zajištění přesných výsledků. V...

Reklama

Nejnovější články