Kraj má dostatečné kapacity v rámci projektu pro propuštěné horníky

Středočeský samosprávný kraj (TSK) má zajištěno dostatečné kapacity v rámci projektu Podpora zaměstnatelnosti v regionu horní Nitra i pro horníky, kteří přijdou o práci v souvislosti s ukončením těžby v dole v Handlové. Do rekvalifikací se dosud zapojilo 67 účastníků. TASR o tom informoval Matej Plánek z oddělení komunikace a mezinárodních vztahů Úřadu TSK v souvislosti s avizovaným hromadným propouštěním v Hornonitriansky dolech Prievidza (HBP).

„Personální je projekt zajištěn dostatečně, k dispozici je 13 tutorů. V projektu se uvažuje pro jednoho tutora se skupinou maximálně 15 účastníků, takže na takový případ je TSK personální připraven,“ deklaroval Plánek.

Tutoři se podle něj účastní setkání se zaměstnanci a kraj společně s HBP dělá vše pro to, aby každý zaměstnanec, který o projekt projeví zájem, mohl do něj i vstoupit a využít tak všechny možnosti, které mu projekt nabízí.

Do projektu Podpora zaměstnatelnosti v regionu horní Nitra se k 31. srpnu letošního roku zapojilo 67 účastníků. Od 1. října se do něj zapojilo 21 nových účastníků a kraj očekává dalších. „Co se týče zaměření rekvalifikačních kurzů, z odborných mají účastníci zájem zejména o kurz soukromé bezpečnostní služby a obsluhy vysokozdvižného vozíku, ty jsou zastoupeny nejvíce. Máme však i absolventů pečovatelského kurzu, elektrotechnického minima, řidičských oprávnění C a D, svařování, zedníka či AutoCAD . Při měkkých dovednostech jednoznačně převažují PC kurzy, následují kurzy cizích jazyků, „doplnil Plánek.

Horníci ukončili těžbu v dole v Handlové v září tohoto roku. Rozhodnutí HBP je v souladu s harmonogramem ukončení a uzavření jednotlivých těžebních polí v dobývacích prostorech Handlová a Nováky I., který schválila Evropská komise 28. listopadu 2019 podle pravidel státní podpory Evropské unie. Společnost v této souvislosti avizovala, že o práci přijde 237 zaměstnanců. Hromadné propouštění plánuje zrealizovat do konce tohoto roku.

Podmínky pro nárok na vyrovnávací příspěvek splňuje v rámci uvolňovaných zaměstnanců 145 horníků. Část z nich, stejně jako další zaměstnanci, přibližně v počtu 100, využije podle firmy nabídnutou možnost zapojit se do procesu rekvalifikace.

Z celkového počtu 383 zaměstnanců, kteří byli zařazeni na pracovištích v Handlové, už 95 přeřadili na produktivní pracoviště ostatních těžebních úseků společnosti.

Get in Touch

Další články autora

Autohydraulik s.r.o., kvalitní hydraulické zvedací plošiny pro užitková vozidla

Máte přepravní společnost a potřebujete své stávající vozy opatřit hydraulickými zvedacími plošinami? Anebo hledáte kvalitnější hydraulické zvedací plošiny než ty, které jste používali doposud?...

Břemenové magnety

Zvedání a manipulování s těžkým nákladem, který měl mnohdy velmi vysokou teplotu, bylo až do doby nedávné jen fantazií. Díky stále se vyvíjející technologii a...

Víte, kde koupit kvalitní a spolehlivé snímače teploty?

Hledáte způsob, jak rychle a přesně změřit teplotu? Velmi dobrou možností je odporový snímač teploty. Tento typ snímačů využívá závislosti odporu kovů a polovodičů...

Reklama

Nejnovější články