Plazmová řezačka: Ideální řešení pro řezání vodivých materiálů

Plazmová řezačka najde využití zejména pro řezání oceli, železa či hliníku. S využitím tohoto přístroje je řezání kovových materiálů snadné a rychlé. Jak vybrat ideální plazmovou řezačku, která vyhoví vašim potřebám?

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je oblíbená zejména díky tomu, že práci s ní je rychlá a přesná. Přesnost řezu zaručuje plazma, která dosahuje velmi vysokých teplot. Zvládne tak bez problému roztavit vybraný kov. Můžete se tak spolehnout na přesné řezy. Jestliže vybíráte nový plazmový řezací stroj, je důležité zvolit dostatečný výkon. Platí obecné pravidlo, že na jeden milimetr tloušťky materiálu je potřebný výkon od 3 do 5 A. U nerezové oceli a hliníku je dobré sáhnout raději po o něco vyšším výkonu.

Náhradní díly

Při nákupu plazmové řezačky byste vždy měli volit kvalitní zařízení od spolehlivého výrobce. Nehledě na kvalitu řezačky je však důležité počítat s tím, že bude nutná poměrně častá výměna vnitřních součástek hořáku. Je zcela běžné, že se rychle opotřebují a nelze tomu předejít. Již při nákupu řezačky proto můžete rovnou přidat také náhradní díly. Ty by měly být stejné značky jako samotná řezačka, abyste měli jistotu, že jsou kompatibilní.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka je nabízena v různých velikostech. Rozměry byste měli vybírat dle toho, kde chcete s řezačkou pracovat. Pokud bude plasmový řezací stroj stát pouze ve vaší dílně, na rozměrech zas tolik nezáleží. Pokud ho však chcete přenášet z místa na místo, kompaktní rozměry jsou jasným benefitem. Hodí se také vybírat zařízení se zabudovaným kompresorem.

Výběr nové plazmové řezačky není nic složitého. Vybírejte podle individuálních potřeb, aby zařízení přesně vyhovovalo pro práci, které se budete věnovat. Vždy se vyplatí investice do kvalitního zařízení a náhradních dílů.

Get in Touch

Další články autora

Autohydraulik s.r.o., kvalitní hydraulické zvedací plošiny pro užitková vozidla

Máte přepravní společnost a potřebujete své stávající vozy opatřit hydraulickými zvedacími plošinami? Anebo hledáte kvalitnější hydraulické zvedací plošiny než ty, které jste používali doposud?...

Břemenové magnety

Zvedání a manipulování s těžkým nákladem, který měl mnohdy velmi vysokou teplotu, bylo až do doby nedávné jen fantazií. Díky stále se vyvíjející technologii a...

Víte, kde koupit kvalitní a spolehlivé snímače teploty?

Hledáte způsob, jak rychle a přesně změřit teplotu? Velmi dobrou možností je odporový snímač teploty. Tento typ snímačů využívá závislosti odporu kovů a polovodičů...

Reklama

Nejnovější články