Plazmová řezačka: Ideální řešení pro řezání vodivých materiálů

Plazmová řezačka najde využití zejména pro řezání oceli, železa či hliníku. S využitím tohoto přístroje je řezání kovových materiálů snadné a rychlé. Jak vybrat ideální plazmovou řezačku, která vyhoví vašim potřebám?

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je oblíbená zejména díky tomu, že práci s ní je rychlá a přesná. Přesnost řezu zaručuje plazma, která dosahuje velmi vysokých teplot. Zvládne tak bez problému roztavit vybraný kov. Můžete se tak spolehnout na přesné řezy. Jestliže vybíráte nový plazmový řezací stroj, je důležité zvolit dostatečný výkon. Platí obecné pravidlo, že na jeden milimetr tloušťky materiálu je potřebný výkon od 3 do 5 A. U nerezové oceli a hliníku je dobré sáhnout raději po o něco vyšším výkonu.

Náhradní díly

Při nákupu plazmové řezačky byste vždy měli volit kvalitní zařízení od spolehlivého výrobce. Nehledě na kvalitu řezačky je však důležité počítat s tím, že bude nutná poměrně častá výměna vnitřních součástek hořáku. Je zcela běžné, že se rychle opotřebují a nelze tomu předejít. Již při nákupu řezačky proto můžete rovnou přidat také náhradní díly. Ty by měly být stejné značky jako samotná řezačka, abyste měli jistotu, že jsou kompatibilní.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka je nabízena v různých velikostech. Rozměry byste měli vybírat dle toho, kde chcete s řezačkou pracovat. Pokud bude plasmový řezací stroj stát pouze ve vaší dílně, na rozměrech zas tolik nezáleží. Pokud ho však chcete přenášet z místa na místo, kompaktní rozměry jsou jasným benefitem. Hodí se také vybírat zařízení se zabudovaným kompresorem.

Výběr nové plazmové řezačky není nic složitého. Vybírejte podle individuálních potřeb, aby zařízení přesně vyhovovalo pro práci, které se budete věnovat. Vždy se vyplatí investice do kvalitního zařízení a náhradních dílů.

Get in Touch

Další články autora

Revize elektro: Nepodceňujte profesionální kontroly elektroinstalace

Pravidelné revize elektroinstalace a rozvodů jsou klíčové pro zajištění bezpečného provozu. Jde o prevenci, která minimalizuje nebezpečí zranění elektrickým proudem. Nepodceňujte proto revize a...

Prodej zavedené firmy: Předejte svou firmu do zkušených rukou

Pokud se rozhodnete pro prodej firmy, je důležité najít toho pravého zájemce. Proces prodeje může být zdlouhavý a složitý, ovšem můžete využít pomoc odborníků,...

Pestrý výběr nejkvalitnějších technologií na zpracování plechu nabízí Canmet. Pojďte si vybrat

Jestliže se poohlížíte po nových technologiích, s nimiž byste zlepšili výrobu vaší společnosti, nebo víte, že vás zajímají pouze laserové řezací stroje a další typy...

Reklama

Nejnovější články