Plazmová řezačka: Ideální řešení pro řezání vodivých materiálů

Plazmová řezačka najde využití zejména pro řezání oceli, železa či hliníku. S využitím tohoto přístroje je řezání kovových materiálů snadné a rychlé. Jak vybrat ideální plazmovou řezačku, která vyhoví vašim potřebám?

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je oblíbená zejména díky tomu, že práci s ní je rychlá a přesná. Přesnost řezu zaručuje plazma, která dosahuje velmi vysokých teplot. Zvládne tak bez problému roztavit vybraný kov. Můžete se tak spolehnout na přesné řezy. Jestliže vybíráte nový plazmový řezací stroj, je důležité zvolit dostatečný výkon. Platí obecné pravidlo, že na jeden milimetr tloušťky materiálu je potřebný výkon od 3 do 5 A. U nerezové oceli a hliníku je dobré sáhnout raději po o něco vyšším výkonu.

Náhradní díly

Při nákupu plazmové řezačky byste vždy měli volit kvalitní zařízení od spolehlivého výrobce. Nehledě na kvalitu řezačky je však důležité počítat s tím, že bude nutná poměrně častá výměna vnitřních součástek hořáku. Je zcela běžné, že se rychle opotřebují a nelze tomu předejít. Již při nákupu řezačky proto můžete rovnou přidat také náhradní díly. Ty by měly být stejné značky jako samotná řezačka, abyste měli jistotu, že jsou kompatibilní.

Plasmová řezačka

Plasmová řezačka je nabízena v různých velikostech. Rozměry byste měli vybírat dle toho, kde chcete s řezačkou pracovat. Pokud bude plasmový řezací stroj stát pouze ve vaší dílně, na rozměrech zas tolik nezáleží. Pokud ho však chcete přenášet z místa na místo, kompaktní rozměry jsou jasným benefitem. Hodí se také vybírat zařízení se zabudovaným kompresorem.

Výběr nové plazmové řezačky není nic složitého. Vybírejte podle individuálních potřeb, aby zařízení přesně vyhovovalo pro práci, které se budete věnovat. Vždy se vyplatí investice do kvalitního zařízení a náhradních dílů.

Get in Touch

Další články autora

Jak využít magnetickou vrtačku?

Některé nářadí nevyužíváme denně, ale dokáže nám vyřešit problém, se kterým bychom si jinak nevěděli rady. Pokud něco potřebujeme vrtat ve výškách nebo v...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro ekologičtější procesy Recyklace starých pneumatik devulkanizací Společnost LANXESS...

Servis laboratorních vah. Klíčový aspekt přesného měření.

Servis laboratorních vah je klíčovým aspektem provozu jakékoli laboratoře. Správná funkce vah je zásadní pro správné fungování vědeckých experimentů a zajištění přesných výsledků. V...

Reklama

Nejnovější články